Forum

Forum - General [nl] - Album Top 100 deze week (Deel 2)

U2 #1 in de lijst....geen verrassing 😉
Het 2de #1 album van Broederliefde wederom van de toppositie gehouden door een act met 10+ #1 albums.
Vorige keer Kinderen Voor Kinderen(15x #1) nu U2 (12 x #1).

U2,met grote overmacht binnen op 1. Maar inderdaad geen verrassing.
U2 blijft nog op 1 deze week. De week daarna het nieuwe materiaal van Eminem denk ik
Teleurstellend dat U2 maar 1 week in de album en vinyllijst op # 1 gestaan heeft... Het album stond alleen in Nederland, Vlaanderen en Ierland op het hoogste treetje, verder nergens......
Niet op 1 morgen dan, SportyJohn?
Nee zoals het er nu naar uitziet op # 4 !
Wie op 1 dan?
Zelfs gezakt naar # 5.
Op 1 een, behalve waarschijnlijk bij tieners, onbekend iemand.
Wtf is 3robi???
Wilde westen heeft zijn positie weer goed ingekocht...
Laatst gewijzigd:
Pardon?

Dit nummer van 3robi uit juni van dit jaar werd 18 miljoen keer bekeken

https://www.youtube.com/watch?v=KSWRu9b_1-4

Verder al een jaar of drie bezig met "trap". Nu de populairste stroming op continentaal Europa
Sorry, mij niet bekend.
Mij ook niet bekend.

"Vroegah" stonden er meerdere genres in de (single) charts waardoor veel muziekliefhebbers het populairste van de meeste genres wel kende.

Tegenwoordig is er een overkill van 1 a 2 genres.
Gevolg is dat de mensen die deze genres niet erg interessant vinden bij hun eigen genre blijven en de (single) charts links laten liggen.

De overheersing van het genre nederrap (of hoe je ook mag noemen) op streaming gebied gaat nu blijkbaar al zover dat wij liefhebbers van andere genres zelfs de nummer 1 al niet meer kennen.

Sterker nog, ik neem niet eens de moeite om het te willen kennen al hebben ze 18 miljoen views behaald.

Morgen Eminem op # 1.... verwacht van wel !
Op 1 idd, maar HEF op 3 is een veel grotere verassing
Na 15 jaar het tweede nr 1 album voor Eminem.
Het eerste nr 1 album is van 2002.(The Eminem Show)
Grote daling vanaf 1 voor 3robi. Gelijk buiten de top 10.
Omdat er geen HipHop of een ander bijzonder album is uitgebracht deze week is de kans aanwezig dat Eminem op # 1 blijft staan.... of hebben de feestdagen Ed Sheeran of Marco Borsato een boost gegeven?
Ed Sheeran met zijn album na 7½ maand weer op # 1 in de albumlijst !
Ed Sheeran of toch weer Eminem deze week op #1?
Gezien het succes van 'Perfect' denk ik dat de kans groot is dat 'Divide' weer op de eerste plaats staat.

Ik vraag me trouwens vooral af hoe Taylor Swifts nieuwe album het de komende weken gaat doen. Het is het bestverkochte album van 2017 in 2 maanden (zelfs beter dan die van Ed), maar het staat nu al op de 28e plaats.. alhoewel, ze heeft haar album een maand na de release pas op Spotify gezet, de kans dat het album gaat stijgen zit er wel in.. maar zou dit album ook een kans op de nummer 1 kunnen maken? Het stond eerder een week op de eerste positie, maar toen zakte het gelijk weer weg..
Ed Sheeran blijft op # 1.
Lil Kleine heeft als eerste NL urban rapper de 100 weken grens bereikt in de albumlijst. Komende weken komen Lijpe en Broederliefde aan de beurt.
Laatst gewijzigd:
Was dat niet al eerder door Typhoon gedaan, SportyJohn?
Typhoon kwam tot 91 weken.
Veel The Cranberries materiaal in een van de Gfk lijsten deze week?
Ongetwijfeld.
Midpricelijst denk ik
Prachtige top 10 notering voor de Nederlandse progressieve rockband Kayak. Een band die al sinds 1972 actief is.
@SportyJohn

is er een lijstje met lengterecords voor albums?
De Tsjap. Een lijstje voor lengterecords van alle lijsten bij elkaar opgeteld?
Zo dan krijg je hele bijzondere resultaten. 400 plus weken voor albums van Nirvana en Pearl Jam enzo...

Voorbeeld. Nevermind van Nirvana zal dan nu 119+307 (426)weken genoteerd staan in een hitlijst. Da's ruim 9 jaar!

Albums die uiteindelijk iedereen in een platenkast heeft staan.
Laatst gewijzigd:
laat maar komen die lijst....
Zal jou flink tegenvallen, DeTsjap.
Heel weinig rap wat je tegenkomt en Nederrap al helemaal niet...
De lijst (Aantal weken)

#ArtiestTitelAlbumBC/MPTotaal
1Pearl JamTen / Ten [Legacy Edition]152373525
2Amy WinehouseBack To Black156346502
3Buena Vista Social ClubBuena Vista Social Club285174459
4Adele19104351455
5NirvanaNevermind / Nevermind - Deluxe Edition119307426
6Soundtrack / Eddie VedderInto The Wild43376419
7Bob Marley & The WailersLegend244165409
8Dire StraitsBrothers In Arms269101370
9Marco BorsatoOnderweg104265369
10De DijkHet beste van110256366
11Guns N' RosesGreatest Hits57304361
12Herman van VeenIn vogelvlucht - 20 jaar zijn mooiste liedjes61299360
13Guus MeeuwisHet beste van Guus Meeuwis82273355
14Fleetwood MacRumours / Rumours - 35th Anniversary Deluxe Edition Box100252352
15Michael JacksonThriller / Thriller (Special Edition) / Thriller 25135213348
16Mumford & SonsSigh No More91257348
17Coldplay Parachutes74269343
18Norah JonesCome Away With Me104235339
19Adele213308338
20Marco BorsatoAls geen ander171164335

Laatst gewijzigd:
Veel Nederlandstalig. Mooi toch, DeTsjap?

Bedankt,SportyJohn.
Ik had zelf ooit ook een aanzetje gemaakt maar kon hem niet meer vinden.
Laatst gewijzigd:
en de combilijst:

#ArtiestTitelCombi
1Adele21295
2André HazesAlle 40 goed217
3Adele19206
4Guus MeeuwisHet beste van Guus Meeuwis199
5Ed Sheeran+195
6Amy WinehouseBack To Black194
7Ed SheeranX187
 Mumford & SonsSigh No More187
9KensingtonRivals178
 BløfHier - Het beste van 20 jaar Bløf178
11Sam SmithIn The Lonely Hours169
12André HazesDe Hazes 100164
13RacoonThe Singles Collection152
14Caro EmeraldDeleted Scenes From The Cutting Room Floor150
15Dotan7 Layers149
16Soundtrack / Eddie VedderInto The Wild146
17SoundtrackFrozen140
18StromaeRacine carée138
19New WaveNew Wave130
20James BayChaos And The Calm128
21KensingtonVultures127
22Marco Borsato#1123
23Monique Smit2 kleine kleutertjes120
24RacoonLiverpool Rain118
 Typhoon [NL]Lobi da basi118
26Shawn MendesHandwritten117
27Justin BieberPurpose114
28Adele25113
29Kinderen Voor KinderenDe allergrootste hits van Kinderen Voor Kinderen - Waanzinnig gedroomd 2014+2016112
30ColdplayA Head Full Of Dreams111


Laatst gewijzigd:
3 keer Adele in de combilijst qua meeste aantal weken!
Eddie Vedder komt als overweldigende winnaar uit de bus, Met zijn band Pearl Jam totaal 525 weken, solo 419 weken. Totaal 944 weken !

Bijna 19 jaar lang heeft dus Eddie Vedder ergens in een lijstje gestaan
Ik zie dan ook weer erg uit naar het concert van Pearl Jam in juni.

Dank je SportyJohn!
Wie deze week met een album op 1?
Is het weer Camila Caballo of de Zweedse zusjes van First Aid Kid?
Laatst gewijzigd:
Denk Ed Sheeran of Lil Kleine !
In de reguliere albumlijst?
In alle lijsten Rootje....single/album/compilatie/combi.
Oke. Puike prestatie van Liebrand.
Die zag ik niet aankomen.
Laatst gewijzigd:
Ook in de Single en Album Top 100 SportyJohn?

Zijn de regels veranderd?
De grandmix is al jaren een compilatie album en de Grandmix 2017 staat daar inmiddels al 3 weken in waarvan 1 week op 1
Wat is dat voor iets vreemds? Vorige week al gezakt naar 39 in de combilijst.
Ik denk dat SportyJohn een blackout had

Of gehackt
Nee hoor stond toch # 1 in de compilation Top 30 !
Stond nog nooit op # 1 in de single/album/compilatie/combi lijsten.
Zijn eerste # 1 in 33 jaar...
Ja je hebt gelijk.

Het gaat erom hoe je jouw zinnetje interpreteert.

Blijkbaar zijn wij allemaal simpele zielen en denken we niet na
Ed Sheeran Voor de 8ste maal op # 1 in de albumlijst met het album "÷ [Divide]".

Staat nu in goed gezelschap op # 45 met andere albums die 8 weken op # 1 stonden:

45Demis RoussosForever And Ever8
 George McCraeRock Your Baby8
 QueenA Night At The Opera8
 Bob DylanDesire8
 The Rolling StonesBlack And Blue8
 SoundtrackSaturday Night Fever8
 The PoliceReggatta de blanc8
 ABBASuper Trouper8
 ABBAA van ABBA8
 Tracy ChapmanTracy Chapman8
 Lionel RichieBack To Front8
 ClouseauOker8
 U2The Best Of 1980-19908
 Marco BorsatoLuid en duidelijk8
 Norah JonesCome Away With Me8
 Norah JonesFeels Like Home8
 Adele198
 Adele258
 Ed Sheeran÷ [Divide]8





2017 Leverde ruim 300 albums op die net niet de album top 100 hebben gehaald. Deze albums bleven steken tussen # 101-200.

Dit is de top 10:

AWArtiestTitel
38Vance JoyDream Your Life Away
37KaleoA/B
24SoundtrackTrolls
21Doe MaarDoe Maar
196LACKFree 6LACK
11RussThere's Really A Wolf
103OfAKindAlles moet Real zijn
10DNCEDNCE
9Chance The RapperColoring Book
9NAVNAV

Gerechtigheid.
Gitaarvirtuoos Joe Bonamassa, naast de vinyllijst, op #1 in de album Top 100.
Weergaloos album.
Beth Hart die hier aan meewerkt behaald hierdoor haar 2de #1 in Nederland.

Ook weer een nette notering voor metalgrootheid Machine Head.
Binnenkomst op #41. Is inmiddels de 9de notering voor deze Amerikaanse metalband.
In week 177 een stijging voor Arctic Monkeys. Dat album lijkt niet weg te slaan uit de Album top 100.
Laatst gewijzigd:
Puna meldt dat Ronnie Flex met 2 albums komt binnenkort:

Ronnie Flex is inmiddels ruim twee weken nuchter en lijkt in topvorm. Hij is ontzettend productief en zijn album Nori is onderweg. Dat is echter niet alles, want Ronnie laat ook weten dat Remi 2 bijna af is. We kunnen dit jaar dus twee projecten van de Capellenaar verwachten.

Op zijn Instagram geeft Ronnie een update over zijn huidige situatie. Zo laat hij weten dat hij sinds hij nuchter is weer hoger kan zingen. Daarbij laat hij ook nieuwe muziek horen
Sinds 2 Januari 2016 zijn er ruim 700 albums die de album top 100 net niet hebben gehaald en zijn blijven steken tussen 101-200. Bijna 600 albums hebben maar één week daar gestaan en zijn duidelijk geflopt !

Dit zijn de beste 15 albums in de ruim 2 jaar :

#AWArtiestTitelHP
158Vance JoyDream Your Life Away130
241Doe MaarDoe Maar104
341KaleoA/B117
438JeremihLate Nights - The Album108
533SoundtrackTrolls106
627J. Cole2014 Forest Hills Drive115
726PitbullGlobalization139
8256LACKFree 6LACK131
922Twenty One PilotsTwenty One Pilots164
1019Mike PosnerAt Night, Alone.106
1119Rae SremmurdSremmLife171
1216OmiMe 4 U138
1315Rag'n'Bone ManWolves115
1414DNCEDNCE103
1514RussThere's Really A Wolf144
Vrijdag # 1 3j's of Jack Trill ?
Jacin Trill & Bokoesam dus met Zo vader, zo zoon op 1

Die Tril heeft wel een uniek stemgeluid in de NL scene. En wat gaat die gast absurd hard de laatste 4 maanden
Vrijdag # 1 Bizzey of De Jeugd.... ?
Bizzey.

Ik denk toch de Jeugd van Tegenwoordig.
Bizzey is nog een vrij onbeduidend iemand...
Bizzey ... vrij onbeduidend

Ehhh?

Bizzey heeft méér hits gehad (en dan gaan er nog 16 bijkomen komende vrijdag) dan JvT, en is net zo lang bezig. Vanaf 2004.

Hoewel ik JvT zeker boeiend vond een jaar of 10 gelden, is Bizzey dat vooral NU.
Zijn nieuwe plaat verraad een eigenzinnig geluid en je merkt dat hij geinspireerd is door de Braziliaanse bum bum scene en de Puertoricaanse old skool reggeaton.
Echt een hele interessante artiest. En dat zei ik ook al toen een plaat als badman ollo nog maar een ondergrond clubhit was.
Vrij onbeduidend. Goed gelezen.

En Badman Ollo? Nooit van gehoord. Wa's dat?
Zeker alleen in jongeren top100 gestaan?
Als tracks alleen in die lijst staan noem ik het geen hit...
JvT kon en kan ik wel waarderen overigens.
Niet overdrijven Rootje...ik ken het nummer ook niet, maar heb er zeker wel van gehoord daar het 22 weken in de lijst heeft gestaan:
http://www.dutchcharts.nl/showinterpret.asp?interpret=Bizzey


Bertus. Zoals je weet volg ik de Top 100 niet zo. In andere lijsten ben ik dat plaatje niet tegengekomen...
Rootje. Als je regelmatig uitgaat zou je moeilijk meer om materiaal van Bizzey heen kunnen.
Zou mij niet verbazen als hij de artiest is die het meest in de Nederlandse en Belgische clubs is gedraaid.
Hij komt dan ook uit de dance, dus weet als geen ander wat ie toe moest voegen aan de NL urban.
Ik ga regelmatig uit, De Tsjap.
Veelal naar grote muziekevenementen. Varierend van Nederland tot Hongarije...
Ik heb me ook met programmatie van een culturele instelling bemoeid.
Geen Bizzey te bekennen. Nergens... echt iemand voor jongeren uitgaansplekken, blijkbaar. Ik had er voor deze discussie werkelijk nog nooit van gehoord.
Ik denk dat het wel meevalt met zijn grootsheid. Zoals vaker overdrijf je nogal.
Misschien moet jij eens vaker uitgaan, dan kan je ook concluderen dat veel uitgaanspubliek geheel onbekend is met Bizzey en dat genre van hem... blijkt maar weer dat jouw muziekwereld erg beperkt is...
Laatst gewijzigd:
Jawel: Bizzey op 1
En 14 keer in de top 100
14 keer spookhits dus...
In andere lijsten niet terug te vinden...
Maar 4x in de Top 50.... die andere 10 zijn er volgende week weer uit !
4?
Ik tel eerder 5 Bizzey hits met bij elkaar 40 miljoen views op youtube

Bizzey feat. Kraantje Pappie, Chivv & Yung Felix
Bizzey - Dom Doen ft. Broertje & D-Double
Bizzey - Traag ft. Jozo & Kraantje Pappie
Bizzey - Girl Girl ft. Sterre
Nafthaly Ramona - Merry ft. Bizzey & Hef

En dan nog Bizzey met EWA die zegeviert op spotify
Ach. De Tsjap weer met dr YouTube...
Telt nog steedsniet mee voor de hitlijsten...
Het zijn er echt maar 4... maar 1 top 10 en verder #25, #43 en # 50.... bijzonder is het niet. Volgende week ipv 14 nog maar 4.
Volgende week zijn het er iig 5 hoor.
De 5 mét youtube video.

Maar ook EWA zal er in blijven staan. Dus 6
Ewa zou volgende week woensdag als video moeten releasen trouwens.
Waarschijnlijk inderdaad maar 4 tracks van Bizzey in de single top 100, echter 15 van Josylvio 😕
@SportyJohn

denk dat ook Pum Pum van Bizzey morgen genoteerd blijft.
De video is net gedropt
https://www.youtube.com/watch?v=bwD1c0gosLU
Josylvio op 1 uiteraard straks
Ja die heeft de dubbel... ook # 1 in de Singlelijst !
niet om mijn gelijk te halen, ....maar Bizzey 5 keer
Josylvio idd 15 keer, maar wat vooral opvalt zijn de zeer hoge noteringen

inmiddels wordt gefluisterd dat Ronnie Flex maandag NORI het album dropt. Een geheide nummer 1
@SportyJohn: klopt het wel dat 6IX9INE: DAY69 op de eerste plaats staat van de Midprice Top 50? Hoort dit album niet in de 'gewone' Album Top 100 thuis?
Klopt !
En Concert for George? Hoort dat album niet in de Album Top 100 i.p.v. de Compilations Top 30?
Wat een armoedige ellende die hitlijsten anno nu.Bah.
Editors die het 3de #1 album gaat scoren in haar bestaan deze week?
Josylvio houdt Editors met gemak van de eerste plaats.

Vandaag gooide de rapper uit het Gooi alwéér een nieuwe clip, dus zijn succces zal nog wel even voortduren.
gooide alweer een nieuwe clip

wordt ik oud of is dit de nieuwe taal van de jeugd....

maar volgens mij is Tsjap nog ouder dan ik ben, dus ligt het aan mij of is zij in haar jeugd blijven hangen
Tja. Het Nederlands van die rappers en hun aanhang is niet al te best. Dan liever Nederlanders met Engelstalig werk...
mijn idee
Hoe de tieners van tegenwoordig praten, niet normaal. In de Rotterdamse volkswijken, waar die rapmeuk het meest wordt geluisterd,wordt alleen nog maar die rappertaal gesproken. Geen normaal mens begrijpt er iets van. Complete verloedering van de Nederlandse taal.
Een prachtge #10 trouwens. Nieuw ontdekt werk van meestergitarist Jimi Hendrix. Zoveel jaren na zijn overlijden nog steeds te vinden in albumlijsten. 'n Legende.
Dus die lijst van Populairste Nederlandstalige muziek van De Tsjap klopt eigenlijk niet Rootje?
Die vindt ik inderdaad discutabel. Zeker om dat er naar YouTube virws wordt gekeken.
Dat zijn geen zuivere metingen...
precies, met Youtube valt heel erg te manipuleren, iemand kan al zijn vrienden vragen een video 24 uur op repeat te zetten per persoon, en dat tikt wel aan
Iemand die aan het manipuleren is momenteel...
Ozuna
420 miljoen views in een paar weken

https://www.youtube.com/watch?v=wfWkmURBNv8

Had google maar moeten opletten.
Hoezo manipuleren, Look What You Made Me Do kreeg binnen 2 maanden iets van 700 miljoen weergaven?
Taylor Swift zit nu ook al in het complot?
hoezo complot

het is vrij simpel om het aantal Youtube views onterecht omhoog te stuwen, met de manier zoals ik al eerder zei...
Zo simpel is dat allemaal niet.
Google inc moet namelijk gewoon elke view uitbetalen.

Reken maar dat die eea in de gaten houden
Ronnie Flex dropt morgen album NORI
volgende week op 1 dus
Deze week nog steeds Josylvio op # 1.
Deze week Ronnie Flex op # 1 !
Na Lijpe en Lil Kleine, heeft nu ook Broederliefde de 100 weken grens bereikt.
Nog maar een weekje of 80 voor die genoemde acts om maar in de buurt te komen van Arctic Monkeys. Een album zonder enige hitsingle...
Kevin kondigt aan Lente te droppen volgende week en zegt alleen genoegen te nemen met een eerste plaats

Lijkt me toch gedurfd
Nori op 1
En weer een weekje erbij én lichte stijging voor 'AM' van Arctic Monkeys.
Nieuwe Arctic Monkeys op 11 mei.
#1 de week daarna?
Kevin eiste de 1, en hij krijgt de 1e plaats!
De jeugd slaat weer toe
Zal wel zo geregeld zijn...
(Doet me denken aan een Dries Roelvink actie.
Wilde een keer een #1 hit in de top 100, prompt de week daarop was dat bewerkstelligd)...
Niemand die deze gast ook maar ergens van kent.
Laatst gewijzigd:
Jawel joh, die van die onderbroek (zijn muziek ken ik niet)
Laatst gewijzigd:
Kevin ook een nr 2 in de single top 100
in zijn eigen slome stijl
Ik ga eens ff uitzoeken wie Kevin is.
Kan niet eens meepraten ...

Update

Al 11 één week hits en 8 twee week hits
Genre is duidelijk, wie de streamers zijn ook

Laatst gewijzigd:
Feit: deze week de 300e Midprice Top 50 (dus exclusief BackCatalogue-lijsten)!
Kevin, wie is dat nou weer?
Kevin is die "slome" trapper.
Hij noemde zijn eerste album dan ook "de kleine versnelling"

Beste introductie voor hem is deze denk ik...

https://www.youtube.com/watch?v=5zfLDteawxo


Laatst gewijzigd:
Benieuwd wanneer er aan deze hype ( neder-rap !!! ) een einde komt ?
Kijk om je heen.
In heel Europa is eigentalige urban de populairste stroming.
Van Polen tot Griekenland tot Italie.

Die "urban" gaat zeker nog andere gedaantes krijgen, maar dankzij internet is de geest uit de flex, en dat gaat echt niet meer veranderen.
Oh jawel hoor, aan elke hype komt een einde

Of we blij zullen zijn met wat er dan komt dat is nog maar de vraag

De tijd zal het leren
Het is geen hype, urban is een stroming.
En natuurlijk komt daar ooit een keer een andere stroom voor in de plaats. Maar dat gaat nog wel een paar jaartjes duren.
The Weeknd de komende #1?
Laatst gewijzigd:
Nee hoor, Kevin

10 van de eerste 13 albums in de top 100 deze week zijn Nederlandstalig.
Alweer een nieuw record voor NL

Het moment dat er GEEN Engelstalige plaat meer in de top 10 staat komt dichterbij. Franse en Italiaanse toestandjes?
Dat hoop jij,De Tsjap...dat is heel iets anders dan dat het gaat gebeuren...
Ik zie het voorlopig niet gebeuren. Genoeg Engels-en anderstalige releases die blijven uitkomen. Gelukkig maar.
Het 5de, en 2de #1 album top 10 album voor Waylon
Als je het eerste album van Common Linnets meetelt zijn 6de resp. 3de.
Waylon blijft goed scoren dus.

Wéér stijging voor Arctic Monkeys. Zal AM de 200 weken notering aantikken?
Laatst gewijzigd:
lang geleden dat er een Engelstalige Hollander nog op 1 stond...

ze trappen er wéér in dus
Nog altijd beter dan weer een slecht Nederlandstalig rappertje die de taal helemaal om zeep helpt met wat stoer gebrabbel...


Een bericht toevoegen (*=Verplicht veld)
Naam*   
E-mail   
Een smilie toevoegen:
Tekst*   


Australië België Denemarken Duitsland Finland Frankrijk Italië Nederland Nieuw-Zeeland Noorwegen Oostenrijk Portugal Spanje Zweden Zwitserland
LOGIN
PASWOORD
Paswoord vergeten?